fbpx
Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte stálu ZĽAVU 10% na procedúry.
Vaše osobné údaje používame pre potreby zasielania noviniek, akciových ponúk produktov, zliav a ďalších dôležitých informácií. Prihlásením sa na odber potvrdzujete, že ste sa oboznámili so zásadami ochrany osobných údajov a používania cookies a súhlasíte s nimi.
Please wait

Celulitída

celulitida1Tento názov nevystihuje úplne podstatu problému. Celula je z latinského slova a znamená bunka. Itis je prípona vyjadrujúca zápal, čo v prípade celulitídy nie je celkom pravda. Najčastejšou príčinou vzniku celulitídy býva zlý pomer medzi množstvom prijímanej potravy a spotrebou energie, ochabnutie svalstva, ktoré spôsobuje ženský hormón - estrogen a taktiež dedičnosť.

 

Celulitídou alebo pomarančovou kožou sú označované kozmetický nevhodné prejavy v niektorých partiách ľudskej postavy prejavujúce sa menšími či väčšími hrudkami pod kožou. Najčastejšie sa vyskytujú na problematických častiach - a to na bokoch, sedacej časti a stehnách. Odborne sa tento jav dá nazvať ako zmena podkožného väziva, kde čiastočne dochádza k stvrdnutiu predtým elastických väzivovo-tukových tkanív.

 

Začína savytvárať v puberte (u každej ženy!) bez rozdielu či je štíhla, alebo či má nadváhu, keďže v tomto období nastáva rapídne zvýšenie hladiny ženského hormónu. Počas života ženy sa celulitída môže zhoršovať ďalšími hormonálnymi zmenami, ako je tehotenstvo, pôrod, hormonálna liečba, antikoncepcia, zlé stravovanie, málo príjmu tekutín, fajčenie, sedavé zamestnanie, málo pohybu atď.

 

Celulitídu delíme na 4 stupne

1. stupeň.
Prejaví sa u každej ženy. Poznáme ho pri kompresnom teste. Test sa robí tak, že vybraný, asi ako dlaň veľký kus kože na stehne stisneme pevným tlakom prstami ruky. Tkanivo sa tým silne stlačí a ak a na koži ukáže obraz podobný kôre pomaranča, ide o celulitídu 1 stupňa.

2. stupeň.
Týmto stupňom sú označované drobné nerovnosti na stehnách. Sú viditeľné aj bez kompresného testu, napríklad pri napnutí svalu, pri sedení na tvrdej podložke alebo v bočnom svetle.

3. stupeň.
Do tretieho stupňa sa celulitída dostáva, keď sú nerovnosti dobré viditeľné za akéhokoľvek osvetlenia, v sede, v stoji aj v ľahu.

4. stupeň.
Ide o hrubé prejavy nerovnosti a hlavne poškodenie podkožného tkaniva. Vo väčšine prípadov ide o tzv. hruškovitú postavu, kde je obvod stehien výrazne väčší k pomeru celého tela.

 

Následkom týchto uvedených dôvodov dochádza k spomaleniu krvného obehu s výsledkom stavu zastavenia. Nastáva zadržanie vody v tele a zlé odstraňovanie tukov a toxínov, ktoré sa stavajú väzňami v nepriepustných tkanivách, kde dochádza k metabolickým výmenám len veľmi ťažko. Hlavným dôvodom je vyklenutie priveľmi bohatých zásob podkožného tuku. Ten vytláča spojivové tkanivo a zužuje krvné vlásočnice a lymfatické cievy. Tým je tkanivo slabo prekrvené a súčasne nie je preteplené. Je tu horšia látková výmena. Odpadové látky, ktoré sa hromadia nie sú dokonale a včas odvádzané a likvidované

Navštívte nás

ŠTÚDIO STOP CELULITÍDE
Svätoplukova 4, (OD OLYMPIA), 080 01 Prešov
Tel.: 051-7721 558, Mobil: 0907 994 914

Otváracie hodiny
Pondelok - Piatok : 8:00 - 20:00

Piatok od 12:00 do 13:30 hod. ZATVORENÉ (SANITAČNÉ HODINY)

Sobota : 9:00 - 13:00

iconfinder square facebook 317727